Новини 2017-07-29 11:04

У Польщі звинуватили Міноборони РФ у фальсифікації історії Другої світової війни

Відповідну заяву зробив Польський інститут національної пам'яті.

Польський інститут національної пам'яті (ІНП) опублікував заяву, в якій говориться про те, що розсекречені Міноборони Росії документи про звільнення Червоною армією польської території фальсифікують історію. Про це повідомляє польське радіо.

Зазначається, що опубліковані минулого тижня Міністерством оборони Росії документи стосуються, зокрема, наступу Червоної армії на Польщу і того, як поляки ставилися до радянського війська. З матеріалів випливає, що позитивно; як можна прочитати в одному з них: «На Люблінщині місцеве населення щиро і бурхливо висловлювало захоплення і симпатію до Радянського Союзу і Червоної армії».

«Розміщення відомством оборони РФ вибраних документів на тему Червоної армії і ставлення до неї польського населення у 1944–45 роки – це фальсифікація історії», – мовиться в заяві ІНП. «Оприлюднення старанно відібраних документів, щоб довести правдивість прийнятої тези (про те, що поляки визнавали солдатів Червоної армії лише „визволителями”), вирваних з контексту, з необ’єктивним коментарем, фальсифікує історію», – стверджується в комюніке ІНП.

Голова Інституту національної пам’яті Ярослав Шарек нещодавно коментував: «Червона армія не принесла Польщі свободи, а чергове поневолення, чергову окупацію. У перші дні після того, як червоноармійці ввійшли до польських міст і сіл, для декого це було не зовсім зрозумілим».

Голова ІНП зазначив, що польські установи досі розшукують приблизно 600 осіб, яких совєти вбили під час так званої ауґустовської облави.

«За регулярною совєтською армією входили функціонери НКВС, які розміщували в Польщі злочинців, прищеплювали тоталітарну комуністичну систему», – додав  Шарек.

Раніше влада Польщі звернулася до  Департаменту юстиції США із проханням про надання юридичної допомоги у процесі екстрадиції українця, якого звинувачують у злочинах проти польського народу.