Новини 2011-03-30 17:27

Пшонка вважає профілактику катувань у тюрмах неефективною

На розширеному засіданні колегії з питань стану законності під час розслідування фактів катування 30 березня генпрокурор Віктор Пшонка наголосив, що проблема дотримання прав людини у кримінальному судочинстві для України залишається гострою, насамперед на стадії дізнання та досудового слідства.

За інформації Генпрокуратури, лише за останні два роки зареєстровані понад 13 тисяч заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження з людьми в органах внутрішніх справ.

«Особливу стурбованість викликає збільшення кількості фактів завдання правоохоронцями смерті потерпілим», - наголосив Пшонка.

Для усунення порушень конституційних прав громадян прокурори вжили низки заходів. За даними Генпрокурора, за останні п’ять років припинено діяльність понад 350 спеціальних установ міліції, де умови утримання не відповідали вимогам закону.

За словами Пшонки, органи внутрішніх справ з їх оперативно-розшуковими підрозділами, службами внутрішньої безпеки, інспекціями з особового складу, експертними установами «не повинні стояти осторонь порушених проблем». Він також констатував, що нині їх діяльність з виявлення та профілактики цих явищ є ще неефективною.

Як повідомлялось, результати аналізу статистичних даних  кримінально-виконавчої системив цілому за минулий рік свідчать, що другий рік поспіль в Україні зберігається тенденція збільшення кількості ув'язнених.

При цьому, у місцях позбавлення волі перебували 154 тис. осіб, що на 4, 27%, або на 6 311 особи більше порівняно з 2009.На 90 збільшилася кількість довічно ув'язнених за 2010 і становила 1 696 осіб.