Новини 2017-08-02 18:49

Засуджений в окупованому Криму українець оголосив голодування і вимагає відбувати покарання в Україні

Євген Давидов таким чином протестує проти його незаконного переміщення до РФ.

28 липня засуджений в окупованому Криму українець оголосив голодування на знак протесту проти його незаконного переміщення до РФ. Про це повідомляє Human Rights Information Center з посиланням на адвоката Романа Мартиновського.

Як повідомляє правозахисник, ув'язнений таким чином протестує проти того, що Росія не виконує резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 12 жовтня 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

"Давидов Євген Володимирович наразі відбуває покарання у виправній колонії (ВК) №9 Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії в Ростовській області у місті Шахти", - йдеться у повідомленні.

Дружина засудженого Давидова Римма розповіла, що "Ялтинський міський суд" переглянув справу українця і присудив 15 років ув’язнення. 

За її словами, з моменту етапування їм не вдається домогтись, аби засуджений продовжив відбувати покарання в Україні. 

"Ми написали Уповноваженій Верховної Ради з прав людини. Там відповіли, щоб ми звернулись до Міністерства юстиції України. А Мін’юст каже, щоб звернулись до Генеральної прокуратури. Російські органи так само перенаправляють. Російська Генпрокуратура просить звертатись до російського Омбудсмана, а там натякають, що коли-небудь та й вирішимо ваше питання", - каже Давидова. 

Жінка повідомила, що її чоловік не зміг поспілкуватись конфіденційно із українським консулом. 

"Консул прийшов із працівниками колонії. А хіба розкажеш про проблеми при цих працівниках? Але він не розуміє, чи це дійсно був український консул. Він не представився. Сказав, що я з посольства України і вам цього досить", - розповідає дружина. 

Вона повідомила, що була на побаченні з чоловіком у п’ятницю 28 липня. Тоді Євген просив її передати офісу українського Омбудсмана та Міністерству юстиції України, що не припинить голодування до того часу, поки не почує від них та їх російських колег хоча б приблизної дати його повернення в Україну.

Давидова також вказує, що її чоловікові не надають належну медичну допомогу.  

"У нього проблеми із підшлунковою, зубами. Йому потрібна операція на переніссі, бо ніс не дихає. Коли звертається до адміністрації колонії, приходить лікар і каже: "Є дві таблетки. Вам яку — "аналгін" чи "парацетамол"?", - розповідає вона і додає, що її чоловікові не надають медичну допомогу через те, що він не є громадянином Росії. Від російського громадянства Євген Давидов відмовився, коли йому його пропонували. 

Окрім цього, вона розповіла, що через етапування у Росію у липні 2015 року змушена проживати в Ростовській області, аби підтримувати свого чоловіка. 

"Зарплату отримав, віддаєш певну суму за патент на роботу, за квартиру, кошти на їжу і все. А в Росію російські прикордонники не пропустять городину чи інші домашні продукти. Минулого разу я везла тушонку, мене змусили повернутись на територію України і все там лишити. Раз у три місяці можна передати 20 кг продуктів. Але 20 кг — це нічого", - розповіла дружина засудженого.  

"Давидов є далеко не першим переміщеним на територію Росії засудженим громадянином України, який оголосив голодування на знак протесту проти систематичних порушень прав людини зі сторони пенітенціарних органів Росії та зверхнього ставлення адміністрацій виправних колоній", -  каже Роман Мартиновський.

Адвокат нагадав, що у квітні 2017 року в СІЗО-1 Сімферополя "сухе голодування" оголошували громадяни України Андрій Лугін та Юрій Михайлов. Вони також протестували проти їхнього переміщення на територію Росії з Криму для подальшого відбування покарання та ненадання належної медичної допомоги.

Раніше  українець Руслан Зейтуллаєв, якого у РФ засудили до 15 років ув'язнення, оголосив третє голодування.

схожі новини