Новини 2017-08-03 07:13

ООН ухвалила резолюцію щодо запобігання передачі зброї терористам

Метою цієї резолюції єпідвищення ефективності заходів стосовно контролю над озброєнням.

Рада Безпеки ООН  2 серпня ухвалила резолюцію 2370 (2017) щодо запобігання потраплянню зброї до рук терористів, яка спрямована на подолання постійної загрози вироблення, зберігання, придбання або використання зброї терористичними групами. Про це повідомила прес-служба Постійного Представництва України в ООН.

"Метою цієї резолюції є подальше підвищення ефективності заходів стосовно контролю над озброєннями, здійснених на національному, регіональному та міжнародному рівнях з метою припинення незаконного використання стрілецької зброї та легких озброєнь, а також компонентів для виробництва саморобних вибухових пристроїв", - йдеться у повідомленні.

Українська делагація у своїй заяві закликала до посилення експортного і прикордонного контролю, зокрема, правил передачі зброї, військової техніки чи чутливих матеріалів, а також до зміцнення співробітництва правоохоронних та розвідувальних органів держав.

Також окремо було привернуто увагу міжнародної спільноти до продовження порушень міжнародного права Російською Федерацією, яка постачає на окуповану територію Донбасу численні види зброї, що використовуються для проведення терористичних атак, в тому числі для збиття малайзійського рейсу МН17.

Нагадаємо, що Загальний комітет з політичних питань та безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) 7 липня у Мінську ухвалив резолюцію щодо "відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".