Новини 13:13

Метеорологи розповіли, коли в Україні спаде спека

Зниження температури повітря слід очікувати після 10 серпня.

Температура повітря в Україні знизиться після 10 серпня. Про це розповіла завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова.

"Зараз ми з вами цю спеку повинні пережити, і десь після 10 серпня буде зниження температури. І далі, по суті, починається осінь. Десь з середини серпня температурний режим вже не буде досягати таких високих температур - він буде значно нижче , по температурному режиму буде досить комфортно ", - розповіла Мартазінова.

За її словами, у першій половині серпня будуть незначні опади, а починаючи з другої половини, коли прийде похолодання, слід очікувати великих опадів зливового характеру, але без гроз.

"24 серпня на всій території України очікуються опади, а 27-28 серпня дощі будуть дуже сильні", - розповіла науковець.

За прогнозами Мартазінової, у вересні на південному сході України можуть випасти дві місячні норми опадів. Температура повітря у вересні буде в межах норми по всій території України.

"Середньомісячна температура у вересні складе 17 -20 градусів", - додала вона.

За словами науковця, на початку вересня треба очікувати зниження температури.

"Ще більш сильне зниження (температури - ред.) очікується у середині вересня ... Буде здаватися, що ми вже зовсім до зими пішли ... але в кінці вересня, бабине літо ви побачите", - зазначила Мартазінова.