Новини 2017-08-04 20:05

Україна висловила Росії рішучий протест через візит Мєдвєдєва до окупованого Криму

Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом російської делегації на чолі з прем’єр-міністром РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим до окупованого Криму. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті відомства.

«Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань російських посадових осіб на суверенній території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м.Севастополь», - наголошується у заяві.

«Українська сторона вважає згаданий візит та інші т.зв. «поїздки» російських посадовців до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м.Севастополь грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «територіальна цілісність України» A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь» A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, а також зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія», - зауважили в МЗС.

Крім того, МЗС України заявляє, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також незаконні т.зв. «органи кримської влади» та їх представників, які ухвалюють незаконні рішення та вчиняють протиправні дії.

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ України жорстко відреагувало на спрощене отримання українцями громадянства Росії, назвавши такі дії РФ «свідченням повної зневаги до міжнародного права і суверенітету інших держав».

Також Україна висловила рішучий протест у зв’язку з підготовкою Російською Федерацією проведення незаконних виборів у тимчасово окупованому Севастополі.