Новини 2017-08-16 14:58

Туреччина назвала референдум про незалежність Іракського Курдистану шляхом до громадянської війни

Чавушоглу вважає, Ірак і так має багато проблем, а референдум може лише погіршити ситуацію.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану організувати референдум про незалежність можуть викликати громадянську війну в Іраку.

"У цій країні (в Іраку - ред.), яка відчуває і так багато проблем, референдум може лише погіршити ситуацію. Боронь Боже, але це навіть може привести до громадянської війни", - заявив Чавушоглу турецьким ЗМІ.

Референдум про незалежність Іракського Курдистану призначений на 25 вересня. Його учасники повинні будуть вирішити, чи залишиться Іракський Курдистан в складі Іраку або стане самостійною державою.

Раніше турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що влада Іраку повинні зірвати запланований місцевими курдами референдум про незалежність.

Нагадаємо, 9 травня президент США Дональд Трамп підписав план щодо озброєння сирійських курдів. Зокрема, адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила надати сирійським курдам стрілецьку зброю, кулемети, броньовані автомобілі, боєприпаси та інше військове обладнання. У Пентагоні пояснили це рішення тим, що курди є єдиною наземною силою у Сирії, яка здатна звільнити місто Ракку від бойовиків ІД.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що на зустрічі у Вашингтоні 16 травня проситиме президента США Дональда Трампа скасувати рішення про надання озброєнь сирійським курдам. Прем’єр-міністр Йилдирим попередив про «негативні результати» для Сполучених Штатів, якщо вони не дослухаються до стурбованості Туреччини. 

Міністр оборони США Джим Маттіс пояснив, що Сполучені Штати підтримують Туреччину в її боротьбі з «Курдською робітничою партією» і ніколи не надавали зброї цьому угрупованню.

31 травня військові США відправили першу партію озброєння курдам з сирійських демократичних сил (СДС).

схожі новини