Новини 2017-08-20 20:50

NASA відправило літаки для спостереження за сонячним затемненням у режимі онлайн

Більшість людей бачитимуть повне сонячне затемнення менше двох із половиною хвилин, а команда NASA спостерігатиме за ним понад сім хвилин.

Космічне агентство NASA відправило літаки для спостереження за повним сонячним затемненням, яке відбудеться 21 серпня. Учені спостерігатимуть за цим явищем просто з неба.

Для більшості людей повне сонячне затемнення триватиме менше двох із половиною хвилин, а для команди NASA — понад сім хвилин. Вони рухатимуться за тінню Місяця у двох модернізованих реактивних літаках WB-57F.

Тотальне сонячне затемнення дає рідкісну можливість вченим вивчати Сонце, особливо його атмосферу. Оскільки Місяць повністю закриває Сонце і ідеально блокує його світло під час затемнення, зазвичай слабковидима сонячна корона (розріджена газова оболонка сонця та інших зірок) буде легко помітна на фоні темного неба.

Читайте також: Вчені заявили про можливе існування "десятої" планети Сонячної системи

Нагадаємо, NASA фінансує 11 наукових проектів в Америці для вчених, щоб скористатися унікальною астрономічною подією, щоб дізнатися більше про Сонце та його вплив на верхню атмосферу Землі.

Раніше в агентстві анонсували трансляцію повного сонячного затемнення.