Новини 11:10

Голова Пентагону попросив іракських курдів відкласти референдум про незалежність

Американський міністр закликав курдів до діалогу з владою Іраку для врегулювання розбіжностей.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав главу Іракського Курдистану Масуда Барзані відстрочити проведення запланованого на вересень референдуму про незалежність, повідомляє газета The New York Times.

Меттіс, як повідомив Пентагон, під час перебування в Іраку зустрівся з Барзані, а також іракським прем'єром Хайдером аль-Абаді. При цьому американський міністр закликав курдів до діалогу з владою Іраку для врегулювання розбіжностей, йдеться в повідомленні військового відомства США.

Видання, коментуючи заклик Меттіса, зазначає, що "це стало новим поштовхом з боку американських офіційних осіб, які побоюються що (референдум - ред.) може привести до нової політичної нестабільності в країні у період, коли в Іраку триває боротьба проти "Ісламської держави".

Раніше з пропозицією відкласти проведення референдуму до Барзані звертався під час телефонної розмови держсекретар США Рекс Тіллерсон. Про це ж главу Курдистану просив глава Центрального командування Збройних сил США Джозеф Вотел під час відвідування Іраку минулого тижня, нагадує The New York Times.

Нагадаємо, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану організувати референдум про незалежність можуть викликати громадянську війну в Іраку.

схожі новини