Новини 2017-08-25 11:37

У Санкт-Петербурзі затримали колишнього топ-менеджера банку "Фінанси та Кредит" - ЗМІ

Олег Шапкін звинувачується у викраденні, привласненні або перетворенні власності шляхом зловживання службовим становищем.

У четвер, 24 серпня, російські правоохоронці затримали одного з екс-керівників українського банку "Фінанси і кредит" Олега Шапкіна, якого розшукує Інтерпол за привласнення і розтрату. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на Головне управління Міністерства внутрішніх справ РФ.

"24 серпня 2017 року  о 18.00 під час здійснення комплексу спільних оперативно-розшукових заходів працівниками відділу Інтерполу ГУ МВС Росії по Санкт-Петербурзі і Ленінградській області у будинку 58 на набережній річки Мойка був затриманий 53-річний громадянин однієї із суміжних республік. Встановлено, що він розшукується правоохоронними органами своєї країни за привласнення і розтрату. Запобіжний захід - арешт", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на власні джерела, затриманий колишній заступник голови правління київського банку "Фінанси і кредит" Олег Шапкін. 

Нагадаємо, банк "Фінанси та Кредит" заснований в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат  Костянтин Жеваго.

НБУ відніс банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних з 17 вересня 2015 року, а 17 грудня ухвалив постанову про відкликання у нього банківської ліцензії та ліквідації.

Нацбанк заявляв про намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування "Фінанси та Кредит", яким стало особисте фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Крім того, з реєстру судових рішень з посиланням на повідомлення Святошинського управління поліції відомо, що 11 травня 2016 року внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.190 ч.1 Кримінального кодексу (шахрайство), за фактом вчинення посадовими особами банку і його власником шахрайських дій.

У серпні 2016-го правоохоронці проводили обшук в офісі банку "Фінанси та Кредит".

У жовтні суд заарештував Олександра Демченка, колишнього помічника Костянтина Жеваго, який підозрюється у виведенні активів банку на суму понад 1 мільярд гривень.

15 листопада Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишньому голові правління банку "Фінанси та Кредит", а також одному з його заступників.

3 травня Інтерпол оголосив у міжнародний розшук колишнього заступника голови правління банку "Фінанси і кредит" Олега Шапкіна.