Новини 10:08

У столиці Іракського Курдистану відкрили консульство України

Відкриття українського диппредставництва в Ербілі привітали в курдському регіональному уряді.

Почесне консульство України відкрилося в іракському місті Ербіль, що вважається столицею Іракського Курдистану. Про це повідомив глава департаменту закордонних справ регіонального уряду Курдистану Фалах Мустафа.

"Я тепло вітаю відкриття почесних консульств МЗС України та МЗС Шрі-Ланки в Ербілі, чекаю подальшого поліпшення наших відносин", - написав він на своїй сторінці в Twitter.

Ербіль - місто в Іраку, столиця Іракського Курдистану. Місто з населенням близько 1,5 млн осіб, четвертий за величиною місто в Іраку після Багдада, Басри і Мосула.

Нагадаємо, на 25 вересня цього року місцеві курди планують проведення референдум про незалежність. Туреччина закликає Іран зірвати запланований референдум. Зокрема, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану можуть викликати громадянську війну в Іраку.

При цьому міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав главу Іракського Курдистану Масуда Барзані відстрочити проведення референдуму про незалежність. ​Раніше з пропозицією відкласти його проведення звертався під час телефонної розмови держсекретар США Рекс Тіллерсон. Про це ж главу Курдистану просив глава Центрального командування Збройних сил США Джозеф Вотел під час відвідування Іраку.

схожі новини