Новини 2017-08-28 17:02

Україна закликала РФ повідомити про місцеперебування українського політв'язня Клиха

Ані адвокат, ані родичі ув’язненого не володіють інформацією про те, до якого саме медичного закладу було переведено ув'язненого.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська направила лист омбудсменові РФ Татьянє Москальковой з проханням встановити і повідомити про місцеперебування незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха. Про це повідомили в прес-службі українського омбудсмена.

Раніше з’явилася інформація, що Клиха, який відбуває покарання у Челябінській області, нібито перевели до лікарні для проходження обстеження чи лікування.

«Водночас ані адвокат, ані родичі ув’язненого не володіють інформацією про те, до якого саме медичного закладу було переведено Клиха, з якою метою, і на який термін. Вказаний факт, без сумніву, дуже непокоїть матір ув’язненого. У своєму листі Лутковська просить російську колегу повідомити про місцезнаходження Клиха, причини його госпіталізації, а також стан його здоров’я», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями.

У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. У березні його етапували до Верхньоуральська.

схожі новини