Новини 2017-08-29 14:11

У Молдові зірвали засідання ради з безпеки президента Додона

До порядку денного було включено рішення уряду про оголошення віце-прем'єра Росії Дмітрія Рогозіна персоною нон-ґрата.

Президент Молдави Ігор Додон оголосив 29 серпня про скликання Вищої ради безпеки (ВСБ) країни. До складу якої входять президент, голова парламенту, прем'єр-міністр, міністр внутрішніх справ, директор Служби інформації і безпеки, президент Нацбанку, генеральний прокурор, голова парламентської комісії з національної безпеки, оборони та громадському порядку, а також два радника і генеральний секретар апарату президента.

Ігор Додон включив до порядку денного засідання рішення уряду про оголошення віце-прем'єра Росії Дмітрія Рогозіна персоною нон-ґрата. Лідер республіки хотів отримати звіт від уповноважених структур про те, що послужило мотивом для ухвалення такого рішення.

Але засідання ВСБ не відбулося через відсутність кворуму, оскільки на нього прийшла лише половина його членів. Додон на брифінгу висловив здивування у зв'язку з рішенням керівництва парламенту і уряду не брати участь в засіданні ради, заявивши, що склад ради може бути переглянутий.

Додон висловив думку, що рішення уряду і парламенту є виключно політичним, а його мета - погіршення відносин Молдови з Росією. При цьому президент підкреслив, що рада є консультативним органом і уповноважна обговорювати будь-яку тему, яка зачіпає національні інтереси.

"Я захищаю національні інтереси Молдові і виступаю за відновлення відносин з Росією. Я - за хороші відносини з усіма. Тому сьогоднішнє рішення Демпартії і парламентської більшості не має нічого спільного з національними інтересами", - заявив президент.

Нагадаємо, що Молдова у серпні оголосила віце-прем'єра Росії Дмітрія Рогозіна персоною нон-ґрата через образливі висловлювання політика щодо країни та її жителів. Згідно з прийнятим рішенням, російському віце-прем'єру заборонений в'їзд до Молдови і транзит через її територію.

У лютому минулого року також Чорногорія оголосила віце-прем'єра РФ Рогозіна персоною нон-ґрата.

схожі новини