Новини 2017-08-29 15:10

Український аналог Javelin. ЗСУ прийняли на озброєння новітній ракетний комплекс "Корсар"

"Корсар" дозволяє вести вогонь на дистанції 2,5 км, аналогічна дальність у американського FGM-148 Javelin.

Збройні Сили України прийняли на озброєння легкий переносний ракетний комплекс "Корсар", який розроблений ДП "Державне Київське Конструкторське Бюро "Луч". Про це повідомили у прес-службі Укроборонпрому у вівторок, 29 серпня.

Зазначається, що прийняттю на озброєння нового ракетного комплексу передував цілий комплекс із заводських та державних випробувань у присутності самих військових, під час яких "Корсар" підтвердив свої високі характеристики.

"КБ "Луч" вже достроково виготовило та поставило до Збройних Сил України більше 50 ракет до "Корсара" разом із визначеною замовником кількістю пускових установок", - розповіли в Укроборонпромі.

Повідомляється, що "Корсар" дозволяє вести вогонь на дистанції 2,5 км (аналогічна дальність у американського FGM-148 Javelin), а наведення ракети здійснюється за допомогою лазерного променя. При цьому наведення проходить у низько енергетичному рівні випромінювання в цілях скритності каналу управління.

"Однією із головних особливостей цього комплексу є габарити, які дозволяють його переносити та вести вогонь "з плеча", без застосування додаткових пристроїв. Але для зручності використання на заздалегідь підготовлених позиціях, наприклад при обороні, бійці можуть використовувати спеціальний станок", - додали у прес-службі Укроборонпрому.

Крім того, конструкторське бюро  "Луч" розробило для "Корсару"  дві керовані ракети: РК-3К та РК-3ОФ.

"РК-3К оснащена тандемною кумулятивною бойовою частиною, яка призначена для ураження сучасних броньованих нерухомих і рухомих об’єктів, які мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також завислих вертольотів. Ця ракета забезпечує бронепробиття за динамічним захистом не менше 550 мм", - додали у держконценрні.

РК-3ОФ оснащена осколково-фугасною бойовою частиною з ударним ядром та призначена для ураження легкоброньованих об’єктів, споруджень польового типу (ДОТ, ДЗОТ) і живої сили. У ході випробувань було досягнуто наскрізне пробиття бронеплити товщиною 50 мм.

Згідно із повідомленням, за точність наведення комплексу відповідає одна з передових серійних розробок "Ізюмського приладобудівного заводу", що входить до складу ДК "Укроборонпром", – прилад наведення ПН-КУ.

"Незважаючи на його малі габарити і вагу в 4 кг, він забезпечує наведення ракети на дальності до 2,5 км в межах +/- 250 мм. Тобто "Корсар", навіть на максимальній дальності свого польоту дозволяє оператору влучати навіть у амбразуру ДОТу", - підкреслили у держконцерні.

Нагадаємо, раніше КБ «Луч» показало результати випробування «Корсара».