Новини 13:31

Суд виніс вирок екс-начальнику міліції Маріуполя, який співпрацював з бойовиками "ДНР"

Олега Моргуна засуджено до 11 років позбавлення волі за участь у терористичній організаці.

Приазовський районний суд Запорізької області визнав винним колишнього виконуючого обов'язки начальника Маріупольського міського відділу міліції Олега Моргуна у вчиненні кримінального правопорушення за фактом участі у терористичній організаці і заочно призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook у середу, 30 серпня.

"Під час судових слухань доведено, що 18 травня 2014 року виконуючий обов’язки начальника маріупольської міліції Олег Моргун взяв участь у прес-конференції, яку проводили представники терористичної організації «ДНР» - Кузьменко Д.В. та Борисов А.О. (прізвисько «Чечен») у захопленій на той час будівлі Маріупольської групи Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС України в Донецькій області", - йдеться у повідомленні.

За словами Саран, участь керівника міськвідділу міліції у прес-конференції висвітлювалась у засобах масової інформації, що дискредитувало репутацію та підірвало авторитет органів МВС України в питаннях боротьби зі злочинністю. При цьому міліціонер усвідомлював, що своїми діями він порушує присягу працівника органів МВС України, але байдуже поставився до цього та умисно не вжив ніяких заходів щодо звільнення захопленої адміністративної будівлі та затримання членів терористичної організації «ДНР».

"Після звільнення у 2014 році з органів МВС України у зв’язку із виходом на пенсію, колишній керівник переїхав до м. Новоазовськ, тобто на тимчасово окуповану терористами територію. Знаходячись там, Олег Моргун став членом терористичної організації «ДНР», а в березні 2015 року навіть очолив незаконний орган влади – адміністрацію Новоазовського району.", - додала прес-секретар генпрокурора.

Повідомляється, що через те, що колишній міліціонер не з’являвся на допити та продовжував перебувати на тимчасово непідконтрольній території Донеччини, стосовно нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування, а у травні 2015 року обвинувальний акт для заочного засудження слідчі прокуратури Донецької області скерували до суду.

"23 серпня Приазовський районний суд Запорізької області оголосив обвинувальний вирок, у якому Олега Моргуна заочно визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) КК України, та засуджено до 11 років позбавлення волі", - підсумувала Сарган.

Нагадаємо, раніше у Луганській області Старобільський районний суд визнав винуватим місцевого мешканця у вчиненні кримінального правопорушення за фактом сприяння діяльності терористичної організації «ЛНР» та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки.