Новини 11:34

Юрій Лапаєв: Використання найманців дає змогу Кремлю вирішити відразу декілька завдань

Одним важливих факторів є використання бойовиків з приватних військових компаній приховано, з можливістю в будь-який момент відмовитися від офіційної участі РФ в конфлікті, як це робиться на Донбасі.

Приватні військові компанії (ПВК) у Росії є доволі важливим елементом російської гібридної війни, а підтримка їх державною владою ставить під сумнів приватний статус компаній. Використання найманців дає змогу Кремлю вирішити відразу декілька завдань. Про це пише журналіст Тижня Юрій Лапаєв.

Насамперед, за його словами, це мінімізація втрат регулярної армії (найбільш характерно для Сирії), адже в разі загибелі чи травмування солдатів закон передбачає компенсації та пільги, а їхнім рідним — офіційні пояснення причин трагічних випадків. Плюс зменшення негативу від різноманітних правозахисних організацій на кшталт Комітету солдатських матерів.

«Іншим важливим фактором є використання бойовиків приховано, з можливістю в будь-який момент відмовитися від офіційної участі РФ в конфлікті, як це робиться на Донбасі. В окремих випадках члени ПВК залучаються для прикриття реальних дій Сил спеціальних операцій або ГРУ ГШ. Є й певний політичний підтекст», — йдеться в матеріалі.

Крім того, пише Лапаєв, багато хто з найманців має не лише бойовий, а й кримінальний досвід, частина з них належить до радикальних націоналістичних рухів. Тому ПВК певним чином служать для ізоляції та «утилізації» осіб із небезпечними навичками та досвідом, які становлять потенційну загрозу для суспільства й Кремля.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини