Новини 2011-04-02 13:33

Натівці випадково вбили 13 лівійських повстанців

Пілоти літаків НАТО з необережності знищили 13 лівійських опозиціонерів у п'ятницю під час бомбардувань лівійського міста Адждабія, на заході країни. Про це повідомляє арабський телеканал "Аль-Джазіра".

За інформацією телеканалу, ВПС альянсу також нанесли авіаудари по чотирьох позашляховиках в районі Адждабія. Натівські пілоти помилково прийняли пасажирів автомобілів за урядових солдатів. У результаті семеро опозиціонерів одержали поранення.

Як передає ВВС, конвой з п'яти автомобілів повстанців, включаючи карету швидкої допомоги, прямував в місто Брега.

Причиною атаки став постріл з зенітного знаряддя. Агентство Reuters цитує одного з повстанців, який стверджує, що постріл був зроблений прихильником Каддафі, що "затесався" в їхні ряди.

Тим часом, влада Тріполі, оплоту лівійського лідера Муамара Каддафі, звинуватили ВВС НАТО у вбивстві шести мирних жителів у Адждабії.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 17 березня ухвалила резолюцію щодо ситуації в Лівії, після чого коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії — почала завдаватиракетних та авіаударів по території Лівії.

Представники НАТО стверджують, що вся авіація режиму Каддафі під контролем і в повітря не підніметься, а можливість наземної операції міжнародні сили, як і раніше, відкидають.