Новини 10:45

У США заявили про звільнення від ІДІЛ Старого міста Ракки в Сирії

Курдсько-арабські формування протягом двох діб евакуювали тисячу цивільних осіб.

Спеціальний представник президента США при міжнародній антитерористичній коаліції Бретт Макгерк заявив про повне звільнення Демократичними силами Сирії Старого міста Ракки від бойовиків «Ісламської держави». Про це він написав у своєму Twitter.

 

 

Також він додав, що курдсько-арабські формування протягом двох діб евакуювали тисячу цивільних осіб.

«Нова віха: Демократичні сили Сирії протягом останніх 48 годин повністю звільнили Старе місто Ракки (вона довгий час була фортецею ІДІЛ) і евакуювали 1 тис. цивільних осіб», – повідомив Макгерк.

Раніше стало відомо, що сирійські курди повідомили про встановлення контролю на Старим містом Ракки. Наголошувалось, що це було останнє велике місто, після падіння Мосулу, під контролем терористичної організації ІДІЛ.

Зазначимо, підтримуваний США альянс сирійських повстанців "Демократичні сили Сирії" у листопаді 2016 року розпочав операцію зі звільнення фактичної столиці "Ісламської держави" Ракки. Згодом бойовики перенесли свою столицю з Ракки в сирійське місто Аль-Маядін. 27 липня курдсько-арабські формування, підтримувані коаліцією на чолі США, взяли під свій контроль половину міста Ракка.

Також нагадаємо, 26 серпня армія Іраку оголосила про захоплення стратегічного для ІДІЛ центру старого міста Таль-Афар.