Новини 2011-04-03 13:26

США припиняють авіаудари по Лівії. Подальша участь американців - за запитом НАТО

Збройні сили США припиняють свою безпосередню участь у військовій операції в Лівії, покладаючи обов'язки по завершенню місії на Велику Британію, Францію та інших союзників по НАТО. Про це в неділю повідомило агентство Associated Press з посиланням на представників Пентагону.

Починаючи з неділі ВПС США припинять авіаудари по військових об'єктах лівійського лідера Муамара Каддафі. Американські есмінці і підводні човни, що знаходяться біля узбережжя Лівії в Середземному морі, також припинять запуск по її території крилатих ракет "Томагавк". За даними Пентагону, вже в суботу з військових кораблів не було запущено жодної ракети.

Командування однак вирішило поки не відкликати кораблі із зони операції на випадок, якщо іншим силам НАТО ще буде потрібна військова підтримка. Участь американських військових в операціях в Лівії відтепер буде можлива тільки за попереднім запитом НАТО і після відповідного схвалення у Вашингтоні, відзначає агентство.

Раніше повідомлялося, що військова операція в Лівії обходиться США в мільйони доларів, причому найбільша частина витрат пов'язана з перекиданням військ в район бойових дій і з постачанням їх боєприпасами і спорядженням.

За приблизними оцінками Пентагону, військові витрати США в Лівії за перші десять днів операції склали близько 550 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.

РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала умовне найменування "Об'єднаний захисник", є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.