Новини 2017-09-06 14:32

Організаторами спроби перевороту в Чорногорії назвали двох росіян

Громадянам Росії, які перебувають в розшуку, інкримінують "створення організації" з метою підірвати конституційний лад країни і перешкодити вступу в НАТО.

У середу, 6 вересня, суд Подгориці назвав двох представників спецлужб РФ головними організаторами планування перевороту в Чорногорії.

Зазначається, що підсудним інкримінують "створення кримінальної організації" з метою підірвати конституційний лад країни і перешкодити її вступу в НАТО.

Так, за даними прокуратури, двоє згаданих росіян є оперативними працівниками військової розвідки Кремля. Їх також звинувачують у тероризмі.

Наразі чоловіки, яких ідентифікують як Едуарда Шишмакова і Володимира Попова, перебувають в розшуку, їх судять заочно.

Їх звинувачують в організації і координації спроби заколоту із сусідньої Сербії.

Нагадаємо, що у квітні на суді у столиці Чорногорії Подгориці повідомили про звинувачення 14 особам, серед них — двом громадянам Росії, у зв’язку з замахом на державний переворот восени минулого року.

Серед обвинувачених у «створенні злочинної організації» – двоє опозиційних політиків, депутати парламенту Андрія Мандич і Милан Кнежевич із партії «Демократичний фронт», двоє громадян Росії, дев’ять громадян Сербії і один чорногорець. 

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

схожі новини