Новини 2017-09-07 17:39

В Україні визначили найбільш привабливі області для інвестування

За результатами дослідження, у відповідному рейтингу лідирує Сумщина, Франківщина і Тернопільщина.

В Україні оприлюднили рейтинг найбільш привабливих областей для інвестування, лідерами серед яких виявились Сумська, Івано-Франківська та Тернопільська. Про це під час презентації результатів дослідження "Легкість ведення бізнесу. Рейтинг українських міст" сказав голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук, повідомляє Укрінформ.

"Для того, аби боротись за інвестиції у світі Україна має виглядати привабливо. Є міжнародні організації, до думки яких прислухаються інвестори. Серед таких організацій, безумовно, - Світовий банк. І Світовий банк складає рейтинг Doing Business. Це дуже конкретні критерії за якими Світовий банк по всьому світі оцінює стан справ в країнах для того, щоб зробити свій висновок і підказати інвесторам куди краще інвестувати гроші", - сказав Гончарук.

При цьому він зазначив, що методологія Світового банку побудована таким чином, що оцінюється тільки столиця, а що відбувається в інших регіонах, з такого рейтингу не видно.

"Тому нам прийшла думка, що було б непогано, аби та сама методологія, але адаптована до звичайних регіонів, могла б бути заснована в регіональному аспекті. На нашу думку, такий рейтинг має стимулювати конкуренцію та владу розвивати регіони. Регіони сьогодні мають конкурувати за інвестора, тому що інвестор, який приходить ззовні, він приходить не лише у Київ", - наголосив Гончарук.

Також він зауважив, що приміром за критерієм відкриття підприємства, лідирує Сумська область, а аутсайдером є Луганська область. В легкості одержання дозволів на будівництво лідирує Чернівецька область, а Чернігівська область є аутсайдером, щодо оформлення земельної ділянки лідер - Львівська, аутсайдер - Харківська область.

«Стосовно загального рейтингу, картина виглядає наступним чином - Суми на 1 місці, зі 107 балами зі 170 можливих, Львів - 103 бали, Івано-Франківськ, Кропивницький - по 101 балу і Тернопіль - 100 балів. Аутсайдерами є Чернігівська область, Херсонська область і Донецька області», - зазначив Гончарук.

Нагадаємо, глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі вважає, що Україна за останні кілька років здійснила багато значущих реформ, зокрема у фінансовому та енергетичному секторах, однак нереформована судова система стримує прихід інвесторів в країну.

схожі новини