Новини 2011-04-04 07:25

США погодилися на один день продовжити участь у бомбардуванні Лівії

США погодилися продовжити участь своїх військ у бомбардуваннях Лівії до понеділка, 4 квітня. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на заяву Пентагону.

Раніше США оголосили про припинення авіаударів по об'єктах і позиціях сил Муаммара Каддафі.

Як заявили в оборонному відомстві, з проханням продовжити бомбардування в Лівії до США звернулося керівництво НАТО (з 31 березня організація офіційно очолює військову операцію в північноафриканській країні).У зв'язку з погіршенням погодних умов Брюссель попросив залишити в розпорядженні альянсу кілька американських бомбардувальників.

Збройні сили США брали участь у міжнародній операції в Лівії з дня її початку 19 березня. Американські літаки наносили удари по об'єктах лівійських ППО, крім того, ВМС країни випустили по лівійським об'єктах кілька десятків ракет «Томагавк».

Після того, як командування операцією перейшло до НАТО, у Вашингтоні заявили, що США мають намір обмежитися в операції допоміжною роллю.3 квітня було розпочато виведення американських сил із зони конфлікту.

При цьому американське командування залишало за собою право відновити участь своїх військ у бойових діях в Лівії в разі несприятливого розвитку подій.Відповідний запит повинен бути поданий канадським генералом Шарлем Бушар, який командує операцією НАТО, і схвалений у Вашингтоні.

 

Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.

РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала умовне найменування "Об'єднаний захисник", є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.

схожі новини