Новини 15:49

В Іспанії більшість жителів виступили проти референдуму за незалежність Каталонії

Згідно з дослідженням, понад 60% іспанців проти проведення відповідного референдуму.

В Іспанії більшість жителів виступили проти проведення референдуму за незалежність Каталонії. Про це свідчать результати опитування Sigma Dos для El Mundo.

Так, згідно з дослідженням, 60,3% іспанців виступають за те, щоб Мадрид не допустив проведення референдуму, а ще 29,1% опитаних підтримують таке голосування .

Зазначається, що найбільше противників референдуму серед виборців правлячої Народної партії (більше 82%) і соціалістичної робітничої партії (63,3%).

Як повідомлялося, 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.

схожі новини