Новини 2017-09-12 11:17

Дні НАТО. У Чехію прибули американські бомбардувальники

Літаки повинні стати головною принадою заходу, адже їх рідко використовують в публічних акціях.

У Чехії 11 вересня на летовищі Мошнов в Остраві приземлилися два американських стратегічних бомбардувальники B-52 і B-1B, які візьмуть участь у Днях НАТО.

Планується, що літаки повинні стати головною принадою заходу, адже їх рідко використовують в публічних акціях.

 «Ці літаки в публічних акціях беруть участь дуже рідко, тому це унікальний випадок, коли їх можна буде в нас ось так побачити», – заявив організатор заходу Збинєк Павлачик.

Як повідомляється, у цьому році американські літаки B-52 і B-1B спільно з чеськими  Gripen уже брали участь у навчаннях Ample Strike.

Відзначається, що на Днях НАТО також виступить група акробатичних пілотів Saudi Hawks із Саудівської Аравії. Під час акції, глядачі вперше побачать багатоцільовий гелікоптер UH-60 Black Hawk та літак Ту-154, який цього року виводить з експлуатації Словаччина.

Дні НАТО в Остраві відбудуться 16–17 вересня. В підготовлених організаторами акціях візьме участь 80 різновидів авіаційної техніки і 200 різновидів наземної техніки з 17 країн. Вперше серед учасників Днів НАТО відразу три країни з-поза Європи: США, Канада і Саудівська Аравія. Протягом 15 годин відвідувачі авіашоу зможуть побачити 60 різноманітних прикладів майстерності пілотів із різних країн.

Раніше у Чехії проводили міжнародні авіанавчання, в яких взяли участь військовослужбовці і техніка 18 країн – і членів НАТО, і країн-партнерів.

схожі новини