Новини 2011-04-04 11:37

Філарет: Тиск Москви на УПЦ МП зближує її з Київським Патріархатом

Глава Української Православної Церкви Київського патріархату Владика Філарет вважає, що тиск Москви на УПЦ МП зближує УПЦ МП з Київським Патріархатом. Про це Владика Філарет повідомив в інтерв’ю ZAXID.NET.

«Ми хочемо жити в мирі і злагоді і з Російською Церквою. Ми, християни, повинні не забувати, що Церква Христова – єдина, і один у неї Глава: нема одного Бога для Росії, а іншого для України. У цьому ми єдині. Нас розділяє тільки гріх владолюбства, бажання Москви панувати над Україною. А цей гріх і в минулі часи, і в наш час завдає велику шкоду Церкві Христовій», – наголосив Філарет.

Водночас, він зауважив, що події, які відбуваються останні півроку, свідчать саме про те, що «Київський Патріархат знищити неможливо».

«За останній час ми втратили кілька парафій, але і до Київського Патріархату переходять парафії з Московського, як це нещодавно сталося у Полтавській області. І навіть у тих кількох парафіях, на які здійснювалися атаки, йде шалений спротив, і остаточно відібрати їх в нас поки що не вдається. Тому я думаю, що Україна не піде далі цим шляхом. Бо це небезпечний для України шлях», – сказав Владика Філарет.

Він додав: «Цей наступ на Київський Патріархат не ослаблює, а, навпаки, зміцнює Київський Патріархат. Протягом ХХ століття від радянської влади ми терпіли і не таке, проте Церква залишилася – а радянської влади не стало».

Відповідаючи на запитання про те, чи можна сказати, що тиск Москви на УПЦ МП зближує УПЦ МП з Київським Патріархатом, Владика Філарет запевнив: «Я думаю, що так. Коли минулого року у мене запитували, як я ставлюся до приїзду Патріарха Кіріла в Україну, я казав, що ставлюся позитивно: його приїзди в Україну сприяють тому, що віряни Московського Патріархату розуміють, що вони належать не до Української Церкви, а до Російської Церкви, тоді як вони все-таки хочуть належати до Української Церкви. Сила Київського Патріархату полягає в тому, що він діє за бажаннями народу. Український народ хоче мати свою державу і свою Церкву. Російський народ XVII століття теж захотів мати свою Церкву, і, незважаючи на те, що Російську Церкву не визнавали тривалий час, вона все ж таки залишилася автокефальною».

Як повідомлялось, раніше Владика Філарет заявляв, що знищення УПЦ КП реалізовується як сценарій «подолання розколу» між УПЦ МП та УПЦ КП і відбувається за допомогою влади.

Також глава УПЦ КП зауважив, що йому відомо, що Патріарх Кіріл хоче мати подвійне громадянство – крім російського, ще й українське. Також, що він хоче «змінити свій титул з Патріарха Московського на Патріарха Московського та Київського і мати резиденцію в Лаврі».

Водночас, у березні глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет наголосив, що УПЦ КП підтримає виступ людей проти влади, «якщо це буде потрібно для збереження державності».