Новини 2011-04-04 14:13

Тігіпко придумав нове поняття – гарантована зарплата

Міністерство соціальної політики ініціює введення гарантованої заробітної плати. Про це на прес-конференції сказав віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Ми пропонуємо ввести поняття, якого до нинішнього часу не було в Україні, - гарантованої заробітної плати", - сказав Тігіпко.

Зі слів віце-прем'єра, при введенні гарантованої заробітної плати працівників підприємств буде поділено на 8 категорій: найпростіші професії (мінімальна заробітна плата), малокваліфіковані працівники, кваліфіковані працівники, висококваліфіковані працівники, технічні службовці, фахівці, професіонали й керівники підприємств.

Тігіпко підкреслив, що гарантована зарплата для кожної категорії буде розраховуватися відповідно до певного коефіцієнта, на який буде множитися мінімальна зарплата.

Він зазначив, що коефіцієнти зараз прораховуються, однак підкреслив, що коефіцієнт для гарантованої зарплати керівника підприємства має бути не менш як 5.

Віце-прем'єр повідомив, що такі категорії будуть поширюватися на приватний сектор, не охоплений галузевими угодами.

За словами Тігіпкf, міністерство також ініціює зміну методології розрахунку мінімальної зарплати. "Ми змінюємо методологію (визначення) самого поняття мінімальної заробітної плати, приводимо її до міжнародних стандартів", - сказав він.

З його слів, до методології розрахунку не будуть включатися доплати й надбавки компенсаційного характеру, а всі інші надбавки й премії включаються.

Нагадаємо, у  лютому Тігіпко заявив, що виступає за введення індикативної зарплати для деяких категорій працівників.

Експерти побоюються, що у разі введення індикативних зарплат їх механізм може бути використано для посилення адміністративного тиску на бізнес.

Кабінет Міністрів має намір до квітня внести у Верховну Раду законопроект щодо легалізації зарплат і робочих місць.