Новини 14:42

Верховний суд Іраку призупинив підготовку до референдуму про незалежність Курдистану

Суд вирішив перевірити, чи він конституції.

Верховний суд Іраку ухвалив рішення призупинити підготовку до референдуму про незалежність Курдистану, повідомляє Agence France Press. Суд вирішив спочатку перевірити, чи відповідає даний референдум конституції.

"Верховний суд випустив наказ про призупинення підготовки референдуму, призначеного на 25 вересня, доки не будуть розглянуті усі скарги щодо конституційності голосування" - йдеться у повідомленні суду.

Раніше  Вашингтон закликав​ відстрочити проведення запланованого на вересень референдуму про незалежність. При цьому, у Туреччині різко відреагували на наміри провести референдум. Так, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану організувати референдум про незалежність можуть викликати громадянську війну в Іраку.

Референдум про незалежність Іракського Курдистану хотіли провести ще в 2014 році. Але через наступ бойовиків "Ісламської держави" він був відкладений, а формування іракських курдів приєдналися до боротьби з терористами в союзі з федеральним урядом в Багдаді. 

У червні 2017 року президент автономії Масуд Барзані після завершення операції зі звільнення Мосула від терористів заявив, що референдум про незалежність Іракського Курдистану буде проведено 25 вересня. Це рішення було затверджено парламентом автономії 15 вересня. Його проведення схвалили 65 з 68 депутатів.