Новини 16:50

Манафорт допомагає курдам в Іраку провести референдум, проти якого виступають США

"Але Манафорт побудував довгу і прибуткову кар'єру, надаючи поради іноземним клієнтам, чиї інтереси часто суперечать американській зовнішній політиці", - зауважує видання.

Колишній голова виборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа Пол Манафорт, який знаходиться в центрі розслідування втручання Росії у американські вибори, допомагає лідерам курдської автономії організувати референдум про незалежність від Іраку. Про це повідомляє видання The New York Times, нагадуючи, що США виступили проти цього референдуму.

"Але Манафорт побудував довгу і прибуткову кар'єру, надаючи поради іноземним клієнтам, чиї інтереси часто суперечать американській зовнішній політиці", - зауважує видання, нагадуючи, що політтехнолог фігурує у розслідуванні спеціального представника Департаменту юстиції Роберта Мюллера щодо існування зв'язків між виборчою командою Дональда Трампа і Росією.

За інформацією New York Times, Манафорт домовився з курдами про співпрацю ще влітку. Він надає допомогу в організації референдуму і просуває питання визнання Курдистану на Заході. Кілька місяців тому він зв'язався з сином президента Іракського Курдистану і лідером Демократичної партії Курдистану Масуда Барзані - Масруром Барзані. 

Прес-секретар Масрура Барзані підтвердив, що Манафорта найняли для "допомоги під час і після референдуму". Наразі не відомим, скільки Манафорт отримує від курдів за свою роботу і чи повідомив він Департаменту юстиції про свою роботу на курдську автономію.

Нагадаємо, Вашингтон закликав​ відстрочити проведення запланованого на вересень референдуму про незалежність. При цьому, у Туреччині різко відреагували на наміри провести референдум. Так, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану організувати референдум про незалежність можуть викликати громадянську війну в Іраку.

Референдум про незалежність Іракського Курдистану хотіли провести ще в 2014 році. Але через наступ бойовиків "Ісламської держави" він був відкладений, а формування іракських курдів приєдналися до боротьби з терористами в союзі з федеральним урядом в Багдаді. 

У червні 2017 року президент автономії Масуд Барзані після завершення операції зі звільнення Мосула від терористів заявив, що референдум про незалежність Іракського Курдистану буде проведено 25 вересня. Це рішення було затверджено парламентом автономії 15 вересня. Його проведення схвалили 65 з 68 депутатів.

Як повідомляло раніше виданні The New York Times, з "чорної бухгалтерії" Пол Манафорт міг отримати $12,7 млн, перебуваючи радником колишнього президента України Віктора Януковича. У НАБУ підтвердили, що серед прізвищ осіб у списку так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів дійсно значиться прізвище Манафорта.

Згодом сам Манафорт підтвердив, що отримав гроші від політичній партії колишнього президента України Віктора Януковича.

схожі новини