Новини 2017-09-25 09:57

Вибори у Франції. Партія Макрона втратила місця в Сенаті

"Вперед, Республіка!" втратила двох сенаторів, натомість республіканці зміцнили свої позиції.

У Франції в неділю переобрали 171 з 348 членів Сенату – верхньої палати парламенту, і впевнену перемогу на виборах здобули республіканці. Про це повідомляє Le Journal du dimanche.

Кандидати від Республіканської партії після виборів отримали загалом 159 місць у Сенаті і зміцнили свої позиції. Раніше вони мали 142 місця.

Новостворена центристська партія Макрона "Вперед, Республіка!" налічувала 29 місць в Сенаті і сподівалася збільшити своє представництво, але замість цього втратила двох сенаторів і тепер має 27 представників.

Після виборів у партії заявили, що вибори до Сенату "за своєю природою є більш важкими для молодого руху і не відображають новий політичний баланс".

Сенаторів обирають більш ніж 75 тис. виборних посадових осіб, включаючи членів Національних зборів (нижньої палати парламенту), мерів, регіональних та місцевих радників.

Багато місцевих виборних посадових осіб були незадоволені планом Макрона скоротити бюджети місцевої влади.

На відміну від Національної асамблеї - нижньої палати французького парламенту, - Сенат під час ухвалення законів має меншу вагу. Останнє слово залишається за членами Національної асамблеї, де партія Макрона має абсолютну більшість.

Як повідомлялось, згідно з опитуванням, рейтинг Еммануеля Макрона у Франції почав стрімко падати. У серпні роботою президента Франції були задоволені лише 40% респондентів.

Еммануель Макрон зі значним відривом переміг у другому колі президентських виборів у Франції 7 травня ультраправу й євроскептичну Марін Ле Пен.

схожі новини