Новини 10:13

Розпочалося голосування на референдумі за незалежність Іракського Курдистану

Ірак, Іран та Туреччина виступали проти його проведення.

В понеділок, 25 вересня, розпочалося голосування на референдумі за незалежність, організованому регіональним урядом Курдистану на півночі Іраку. Про це повідомляє Reuters.

Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 ранку за місцевим часом і будуть працювати до 18:00. Остаточні результати повинні бути оголошені протягом 72 годин.

Голосування, на якому, як очікується, більшість віддадуть голоси за незалежність, не є обов'язковим і має на меті дати лідеру іракських курдів Масуду Барзані мандат на ведення переговорів про відокремлення регіону з Багдадом та сусідніми державами.

За даними виборчої комісії, у Курдистані та інших районах, що контролюють курди на півночі Іраку, можуть брати участь 5,6 мільйонів людей. На референдум виноситься одне питання: "Чи хочете ви, щоб Курдський регіон та курдські райони за межами регіону стали незалежною державою?".

Ірак, Іран та Туреччина виступали проти проведення референдуму, заявляючи, що він може посилити напруженість на Близькому Сході. 

Напередодні, іракські курди, що живуть за межами Іраку, почали онлайн-голосування на референдумі про незалежність Курдистану.