Новини 2011-04-05 10:36

Каддафі готовий реформувати політичну систему Лівії

Муамар Каддафі готовий сприйняти ідею проведення в Лівії виборів та реформування політичної системи. Водночас лише лівійський народ може вирішити, чи має Каддафі залишатися керівником країни. Про це сказав прес-секретар Каддафі Муса Ібрагім, який додав, що Лівія не погодиться на умови, нав’язувані з-за кордону.

Муса Ібрагім також зауважив, що багато лівійців вважають Каддафі фігурою, здатною убезпечити країну від перетворення на другий Ірак, Сомалі чи Афганістан.

«Він (Каддафі) має символічне значення для лівійського народу. Інша річ, як здійснюється управління країною, яка політична система діє в Лівії. Ми можемо говорити про це – про вибори, референдуми або щось інше», – сказав прес-секретар Каддафі.

Ці коментарі оприлюднені на тлі бойових дій, що тривають на сході Лівії.

Тим часом, Італія слідом за Францією і Катаром стала третьою країною, яка визнала лівійську опозицію законною владою Лівії.

Натомість Сполучені Штати оголосили про виведення своїх винищувачів з міжнародної кампанії в Лівії. Контроль за дотриманням зони заборони польотів здійснюватимуть інші країни НАТО.

Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.

РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала умовне найменування "Об'єднаний захисник", є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.

схожі новини