Новини 2017-09-29 20:57

Хабар для Охендовського. У НАБУ розповіли подробиці щодо оголошення підозри екс-нардепу

Детективи НАБУ продовжать розслідування у справі "чорної бухгалтерії" ПР.

Колишній нардеп і помічник нардепа, яких затримали напередодні в справі про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів, підозрюються у хабарництві. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Як відомо, у червні 2017 року НАБУ передало до ГПУ матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомому як «справа чорної бухгалтерії Партії регіонів». На момент передачі частини матеріалів справи Бюро вже повідомило про підозру одному посадовцю – Голові Центральної виборчої комісії України. Однак, з огляду на те, що детективи НАБУ мали напрацювання та докази щодо інших ймовірних фігурантів, Національне бюро вирішило продовжити роботу спільно з колегами з Департаменту спецрозслідувань ГПУ. В результаті, у справі «чорної бухгалтерії» з’явилося двоє нових підозрюваних», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що колишньому народному депутатові та помічнику нардепа повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.1 ст.369 (у редакції Кримінального кодексу України від 05.04.2001), ч.5 ст.369 (у редакції КК України від 07.04.2011), ч.3 ст.368-2 (у редакції КК України від 07.04.2011) та за ознаками інших кримінальних правопорушень.

«Зокрема, йдеться про надання неправомірної вигоди («хабара») голові Центрвиборчкому. Підставою для повідомлень про підозру стали як матеріали досудового розслідування, передані від НАБУ до ГПУ раніше (наприклад, висновки почеркознавчих експертиз щодо достовірності понад 150 аркушів «чорної бухгалтерії»), так і докази й нововиявлені обставини, здобуті вже в процесі спільної роботи детективів Бюро та слідчих Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури», - розповіли в НАБУ.

Як повідомлялося, 28 вересня Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому народному депутату України та помічнику народного депутата в рамках розслідування справи про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів.

Нагадаємо, 9 червня в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили про призупинення досудового розслідування кримінального провадження проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського у справі так званої «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів».

13 грудня 2016 року голові ЦВК Михайлові Охендовському повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, склала понад 160 тис доларів. Детективи НАБУ встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України Віктора Трепака.