Новини 16:21

Вандалізм у Польщі. Україна попросила надати охорону своїм консульським установам

Київ має у Польщі три генконсульства (Краків, Люблін, Гданськ), консульський відділ у Варшаві, а також вісім почесних консульств.

Посольство України в Польщі направило дипломатичну ноту МЗС Польщі щодо образливих написів на будівлі українського консульства в Ряшеві та просить взяти під охорону всі консульські установи України в РП. Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Посольство України в Польщі направило ноту до МЗС Польщі з проханням провести відповідне розслідування і надати належну охорону нашим консульським установам на території Польщі. Крім цього, у мене була розмова з цього приводу із заступником глави МЗС Польщі Бартошом Ціхоцьким", - повідомив Дещиця.

За його словами, після виявлення образливих написів на будівлі почесного консульства генконсульство України в Любліні почесний консул України в Ряшеві Єжи Хшановський поінформували місцеві правоохоронні органи про цю ситуацію.

Читайте також: МЗС України відреагувало на інцидент з провокаційними написами на консульстві в Польщі

"Правоохоронні органи відразу розпочали слідство. Вони мають записи з відеокамер, і сподіваємося, що це допоможе швидко встановити зловмисників", - заявив Дещиця.

Український дипломат зауважив, що інцидент у Ряшеві вписується у тенденцію, яка спостерігається упродовж останніх двох років. 

"Спочатку були провокації проти українських місць пам'яті в Польщі, потім - польських місць пам'яті в Україні, а згодом почалися провокації проти дипломатичних установ. Зараз важливо знайти і покарати зловмисників, аби можна було запобігти подібним інцидентам в майбутньому", - констатував український дипломат.

Нагадаємо, зловмисники розмалювали Почесне консульство України в польському місті Ряшів (Жешов).Так, консульство України невідомі спаплюжили різними написами червоною фарбою. Вандали написали польською мовою: "Україна - ОУН-УПА", "Waffen SS Galitzien", біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (нім. мовою "геть"), свастику і напис російською "нет".

Також зазначимо, що Україна має у Польщі три генконсульства (Краків, Люблін, Гданськ), консульський відділ у Варшаві, а також вісім почесних консульств (Щецін, Познань, Вроцлав, Зелена Гура, Бидгощ, Холм, Ряшів та Перемишль).