Новини 21:07

Рада хоче від ЄС безплатного "шангену"

Верховна Рада закликає Євросоюз відмінити плату за оформлення національних і шенгенських віз для громадян України. Такий заклик міститься у заяві Верховної Ради України «Про співпрацю між Україною і Європейським Союзом у візовій сфері».

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за відповідну постанову N7504 проголосували 290 народних депутатів.

У своїй заяві парламент констатує, що візові відносини між Україною та ЄС на даний момент будуються на принципі асиметричності. Верховна Рада закликає країни Євросоюзу продемонструвати політичну волю і зняти довгостроковий статус з перспективи введення безвізового режиму для громадян України, включивши відповідне положення в угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Також Рада закликає ЄС до введення безвізового режиму забезпечити виконання посольськими і консульськими установами країн-членів ЄС положень угоди про спрощене оформлення віз. Зокрема, це стосується переліку необхідних документів при подачі заявки на отримання візи, видачу багаторазових та безкоштовних віз.

В угоду про спрощене оформлення віз Рада пропонує внести зміни з тим, щоб розширити категорії громадян, які могли б скористатися перевагами цієї угоди. Зокрема, в нього пропонується включити представників неурядових громадських організацій, релігійних організацій, організовані групи туристів.

Рада закликає ЄС скасувати плату за оформлення національних і шенгенських віз для громадян України.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв про необхідність активізувати переговорний процес з підготовки угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

схожі новини