Новини 08:06

Пожежа у хостелі в Запоріжжі. Суд призначив запобіжний захід підозрюваній

Згідно з рішенням суду, Ірину Комову посадили під домашній арешт з 4 жовтня по 3 грудня.

У Запоріжжі Орджонікідзевський районний суд призначив запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 4 жовтня по 3 грудня у нічний час (з 22-ї по 6-у годину ранку) Ірині Комовій, підозрюваній у справі щодо пожежі у нелегальному хостелі, де загинули 5 осіб.

Зазначається, що засідання суду відбувалось у частково закритому форматі: було ухвалене рішення про видалення із залу засідань представників ЗМІ та громадськості на час розгляду доказової бази, щоб уникнути розголошення таємниці слідства. Наразі клопотання прокуратури щодо арешту суд не задовольнив.

У свою чергу адвокати підозрюваної відкидають усі звинувачення прокуратури щодо невиконання затриманою особою правил пожежної безпеки, що призвели до людських жертв.

Також захисники затриманої наголошують, що її фірма здавала приміщення в будівлі, де сталася пожежа, в суборенду, і в угоді було прописана відповідальність орендаря щодо виконання правил пожежної безпеки.

"Я так розумію, відбулися певні оперативно-слідчі дії, але не було встановлено найголовніше: згідно із законом, відповідальність за пожежну безпеку несе власник чи орендар на умовах, що передбачені у договорі оренди. Дійсно, слідчі знайшли договори оренди, але вони не були підписані Комовою. По-друге, в тих угодах, які були підписані загиблими, було чітко прописано, що саме орендатор несе відповідальність за виконання правил пожежної безпеки, що вони знімають у оренду не житлові приміщення, що там заборонено жити. Там у договорі чітко прописано, що заборонено змінювати цільове призначення. За нашою інформацією, вони самі встановлювали ці решітки, які згодом стали певною перепоною, аби покинути приміщення", – повідомив адвокат підозрюваної Олексій Ворон.

При цьому він назвав рішення про затримання своєї клієнтки політичною волею місцевих правоохоронних органів.

Нагадаємо, у ніч на 2 жовтня у Запоріжжі сталася пожежа у хостелі, в результаті якої загинули п'ятеро осіб, ще четверо постраждали. У ДСНС однією з причин пожежі назвали увімкнений обігрівач. Також рятувальники повідомили, що у власників будівлі не було дозвільних документів на облаштування хостелу.

Згодом поліція відкрила кримінальне провадження за фактом пожежі в хостелі в Запоріжжі, у якій загинули п'ятеро людей, а через деякий час правоохоронці затримали власницю хостелу.

Новини RedTram

Loading...