Новини 2017-10-06 10:21

Томич: 60% аграрної продукції виробляється з такими самими технологіями, як 100 років тому

Президент Асоціації фермерів вважає, що в Україні має бути до 500 тис. сімейних фермерських господарств.

Національний інтерес у процесі запровадження ринку землі буде збережений тоді, коли в Україні буде щонайменше 400–500 тис. сімейних фермерських господарств. Про це в інтерв'ю Українському тижню розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

"Ми хочемо створити умови для того, щоб в Україні масово створювалися такі господарства. Європа сильна тим, що більшість країн, наприклад Австрія, Франція, Німеччина, проводять національну політику розвитку малих фермерських господарств. У середньому йдеться про 13 га на ферму", - каже Томич.

Він вважає, що господарства в кожному регіоні працюватимуть у глобальному контексті й повинні мати всі умови, щоб домінувати.

"І тут не без складнощів. На сьогодні 60% валової аграрної продукції виробляється з такими самими технологіями, як 100 років тому: ділянка, сапа, ручна робота. У кращому разі є міні-техніка. Це трагедія. Але водночас і ознака величезного потенціалу людського ресурсу й капіталу, якому поки що не дали можливості розкритися," - розповів президент Асоціації.

Детальніше читайте в черговому числі Українського тижня

схожі новини