Новини 2017-10-07 15:44

СБУ встановила причетність групи "Вагнера" ​​на чолі з Уткіним до бойових дій на Донбасі

За словами Василя Грицака, СБУ зібрала інформацію про участь 277 членів групи "Вагнера" як у військових діях на Донбасі, так і в Сирії, 67 з яких загинули.

У суботу, 7 жовтня, голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про встановлення українською спецслужбою участі російської так званої "Приватної військової компанії "Вагнера" ​​на чолі з Дмітрієм Уткіним у конфліктах на Донбасі з 2014 року, а пізніше і в Сирії.

"Хочу повідомити, що зібрана доказова база діяльності російських військових на Донбасі і в Сирії, діяльності групи Вагнера, керівник кампанії - Дмитро Уткін", - заявив він.

Грицак також зазначив, що сьогодні встановлено щонайменше 1578 членів групи "Вагнера".

При цьому голова СБУ зазначив, що вперше діяльність групи була зафіксована з 21 травня 2014 року спочатку на території ОРДіЛО, потім - Сирія. 

"Цей проект дозволяє російським політикам впевнено говорити, що їх там немає або ми їх туди не посилали", - наголосив Грицак.

За його словами, СБУ має інформацію про участь 277 членів "групи Вагнера" ​як у військових діях на Донбасі, так і в Сирії, 67 з них загинули.

За даними ЗМІ, неформальна військова організація - "Приватна військової компанія Вагнера", яка нараховує понад 2300 осіб, брала участь у війні на сході України, у звільненні Пальміри та інших військових операціях за участю російської армії. Її бійці отримували державні нагороди, але Міноборони ніколи не визнавало офіційно її існування. 

Нагадаємо, одни із підрозділів групи "Вагнера" був помічений у боях на Донбасі, під час окупації Криму та в Сирії. Групу «Вагнера» пов’язують також із замахами на непідконтрольних лідерів бойовиків на Донбасі. Також командувача "Вагнера" Дмітрія Уткіна у 2016 помітили на прийомі в Кремлі.