Новини 2017-10-07 18:58

Катастрофа Іл-76 на Донбасі. В СБУ назвали особисті дані ймовірних виконавців

Грицак підкреслив, що в СБУ є докази безпосередньої участі у виконанні цього злочину осіб, причетних до угруповання "Вагнера".

Слідство має підстави говорити, що два члени групи "Вагнера" - громадяни РФ Андрєй Гуральов та Андрєй Лєбєдєв - безпосередньо стріляли з ПЗРК по літаку ВПС ЗСУ Іл-76, який був збитий над Луганським аеропортом. Про це заявив під час брифінгу у Києві голова Служби безпеки України Василь Грицак.

"Із великою долею ймовірності я зараз назву імена тих, хто, скорішГрицак підкреслив, що в СБУ є докази безпосередньої участі у виконанні цього злочину осіб, причетних до угруповання "Вагнера" за все, натискав на спускові гачки ПЗРК. Це - Гуральов Андрій Андрійович, 19.05.1990 р.н., місце народження – місто Улан-Уде, паспорт громадянина РФ №8110337604, виданий 08.06.2010 року, адреса – Республіка Бурятія, м. Улан-Уде, Іволгінський р-н, с.Кібаліно, буд.34. Я хочу, щоб усі знали, хто ця людина. Особовий номер - М-1235. Посада - стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК. Інша людина, скоріш за все, ми ще маємо дослідити це в рамках кримінального провадження - Лебєдєв Андрій Миколайович, 29.07.1974 р.н., місце народження - с.Харинське Рибинського р-ну Ярославської області, паспорт громадянина РФ №7801476351, виданий 06.02.2003 р., прописаний в м.Рибинськ, вул. Рокосовського, буд.2, кв.63, особовий номер - М-1671, старший стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК", - сказав Грицак. 

Він нагадав, що слідчі СБУ вже направили до суду обвинувальні акти стосовно трьох замовників збиття Іл-76, серед яких ватажок т.з. "ЛНР" Плотницький та його помічники Патрушев та Гурєєв. Хоча, додав очільник спецслужби, судді у цій справі, за неофіційною інформацією, беруть самовідвід і не хочуть розглядати цю справу, переймаючись за власну безпеку. 

Зокрема, СБУ володіє витягом зі звітного документу ПВК "Вагнера" до ГШ ЗС РФ щодо збиття Іл-76. "13.06.2014 года группой "В" уничтожен тяжелый военно-транспортный самолет Ил-76 с варжеским десантом, что не дало возможности украинским войскам завезти на территорию ЛНР группировку войск в необходимом количестве", - зачитав звіт голова СБУ. 

Також на брифінгу було продемонстровано відео з перемовинами між ватажками "ЛНР" та між "Вагнером" і посадовцями РФ щодо збиття Іл-76 під Луганськом.

Як повідомлялося, Грицак раніше заявив про встановлення українською спецслужбою участі російської так званої "Приватної військової компанії "Вагнера" на чолі з Дмітрієм Уткіним у конфліктах на Донбасі з 2014 року, а пізніше і в Сирії.

 

Нагадаємо, 14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.