Новини 2017-10-10 10:36

Уряд затвердив положення про офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції

Документом передбачено, що у сфері європейської інтеграції офіс, зокрема, відповідає за розроблення та здійснення заходів з виконання Угоди про асоціацію.

Кабінет міністрів затвердив нове положення про урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Про це повідмоляється у відповідній постанові, розміщеній на сайті Кабміну.

Документом передбачено, що у сфері європейської інтеграції офіс відповідає за розроблення та здійснення заходів з виконання Угоди про асоціацію, інших міжнародних договорів України та домовленостей між Україною та ЄС.

Офіс також відповідає за співробітництво між Україною та ЄС, а також державами-членами відповідно до їх повноважень за Договором про функціонування Європейського Союзу; адаптацію законодавства України до права ЄС; виконання міжнародних договорів України і домовленостей.

У сфері євроатлантичної інтеграції офіс займається питаннями політичного та політико-військового діалогу і практичного співробітництва з НАТО та державами-членами Альянсу в рамках Комісії Україна-НАТО та інших спільних органів, спрямованих на підготовку України до членства в НАТО.

У постанові також зазначається, що офіс координує роботу міністерств та інших центральних органів виконавчої влади з питань взаємодії з НАТО у рамках річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО; займається питаннями реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО; інформуванням громадськості про державну політику; адаптацією законодавства України до вимог та рекомендацій НАТО.

Нагадаємо, що Рада ЄС затвердила Угоду про асоціацію з Україною та ЄС 11 липня, таким чином Європейський Союз остаточно завершив ратифікацію Угоди, яка набула чинності 1 вересня.