Новини 2017-10-11 16:42

У Португалії колишньому прем'єр-міністру висунули звинувачення у 31 злочині

Зокрема, три пов’язані з корупцією, 16 – з відмиванням грошей, 9 – з фальсифікацією документів та три кваліфіковано як податкове шахрайство.

У середу, 11 жовтня, генеральна прокуратура Португалії офіційно висунула звинувачення у 31 злочині колишньому прем'єр-міністру Жозе Сократешу. Про це повідомляє Publico.

Зазначається, що прокуратура звинувачує екс-прем'єра у 31 злочині: три пов’язані з корупцією, 16 – з відмиванням грошей, 9 – з фальсифікацією документів та три кваліфіковано як податкове шахрайство.

За словами прокурорів, Сократеш накопичив у Швейцарії 24 мільйони євро, незаконно отриманих від кількох компаній.

При цьому правоохоронний орган загалом висунув звинувачення проти 28 підсудних, серед яких 19 осіб та 9 компаній, включаючи банкірів, бізнесменів та колишнього міністра.

У свою чергу Сократеш раніше неодноразово заперечував свою причетність до злочинів і заявляв, що звинувачення мають політичну мотивацію. Він був прем'єр-міністром Португалії з 2005 по 2011 рік.

Нагадаємо, що колишнього президента Бразилії Луїса Інасіо Лула да Сілву, який керував країною з 2003 до 2011 року, засудили до дев'яти з половиною років тюремного ув'язнення.