Новини 2011-04-06 14:28

У тінь через конвертаційні центри торік вийшло 20% держбюджету

Торік близько 60 млрд грн (20% держбюджету) вийшло у тіньовий обіг через «конвертаційні центри». Про це йдеться в аналітичній записці Служби безпеки України, повідомляє ZN.UA.

За даними СБУ, лідером за кількістю переведених у готівку коштів є Київ - 18 млрд грн. Слідом за ним розташувалися Дніпропетровська область - 13 млрд, Донецька - 10 млрд, Одеська - 7 млрд, Харківська - 1 млрд і Запорізька - 0,7 млрд.

Окремо представники СБУ акцентували увагу на появі в Україні нового явища: «сертифікованих майданчиків», переведення в готівку грошей через які всіляко заохочується.

За даними правоохоронців, 8% прибутку такого майданчика спрямовується до державного бюджету, 2% - до спеціального фонду (призначення не вказано). Власне прибуток організаторів схеми складає близько 2-5%. СБУ уточнює, що в результаті діяльності подібних майданчиків оплата послуг з конвертації у 2010 році зросла від звичайних 4-6% до 10-15%.

Окремо автори документа повідомляють, що збільшення оплати послуг з конвертації призвело до того, що багато підприємств опинилися на межі рентабельності, внаслідок чого почали піднімати ціни.

Нагадаємо, раніше українські підприємці повідомили про те, що вартість послуг «конвертаційних центрів» зросла з 3-5% до 7-10% від суми, а кількість «конвертаційних центрів» різко зменшилася.

За даними Державної податкової адміністрації України, торік були ліквідовані сторонні компанії, що займаються конвертацією. Так, була зупинена діяльність 168 конвертаційних центрів.

Таке «очищення ринку» переведення коштів в готівку закінчилося тим, що на ньому залишилося близько 12-14 структур, які мають безпосередні контакти з «контролюючими державними органами у сфері оподаткування та грошово-кредитної політики» (тобто ДПАУ і НБУ).