Новини 2017-10-18 16:08

ДФС перевірить діяльність Укртатнафти через зв’язки з ПриватБанком

За інформацією слідства, ПриватБанк видав кредити юридичним особам на суму в понад 125 млрд грн, яка була переведена в рахунок погашення кредитів інших 193 юросіб, серед яких і значиться Укртатнафта.

Печерський райсуд Києва доручив Державній фіскальній службі провести позапланову документальну перевірку ПАТ "Укртатнафта" через участь у схемі з розкрадання коштів з Приватбанку. Про це йдеться в рішенні суду від 13 жовтня.

Так, суд задовольнив клопотання Генпрокуратури, яка повідомила, що серед юридичних осіб, що брали участь у схемі трансформації кредитного портфелю ПриватБанку є і Укртатнафта.

Відповідне клопотання передбачає переврку діяльності Укртатнафти за період 2008-2016 роки. 

Згідно з рішенням суду, ДФС повинна перевірити своєчасність та повноту сплати компанією податків і зборів, а також дотримання нею вимог валютного законодавства при фінансово-господарських взаємовідносинах з контрагентами.

За даними слідства, з 20 жовтня по 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією фінустанови, ПриватБанк видав 36 кредитів юридичним особам на загальну суму 126,9 млрд гривень. За інформацією, ці кошти пройшли через рахунки дебіторів та відразу ж були переведені в рахунок погашення кредитів інших 193 юридичних осіб.

Повідомляється, що серед цих 193 компаній і значиться Укртатнафта, майно якої таким способом було виведено з-під застави, оскільки кредит був погашений поручителем.

Нагадаємо, 4 липня Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо колишніх власників Приватбанку (Київ) за доведення фінустанови до неплатоспроможності. Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман попередив екс-керівників ПриватБанку про кримінальну відповідальність, якщо зобов'язання по реструктуризації кредитів не будуть виконані.

Пізніше, 6 липня детективи Національного антикорупційного бюро України прийшли обшуки у головний офіс Приватбанку.