Новини 2011-04-07 07:22

В НАТО заявляють, що Каддафі використовує живі щити

Керівництво НАТО стверджує, що лівійський лідер Муаммар Каддафі вибудовує живі щити в заблокованому повстанцями місті Місрата на заході країни.

За словами представників міжнародної коаліції, війська полковника Каддафі використовують у своїх операціях автомобілі без розпізнавальних знаків і переховують свої важкі озброєння в житлових районах.

"Місрата залишається нашим першим пріоритетом, - заявила офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску. - Але (сили Каддафі) застосовують живі щити з метою власного захисту".

Раніше повстанці звинуватили керівництво Північноатлантичного альянсу в тому, що він не надає в достатній мірі допомогу мешканцям міста. "НАТО дозволяє жителям Місрати вмирати день за днем", - заявив генерал Абдул Фатах Юніс, командувач загонами лівійських повстанців.

За повідомленнями, Місрата піддається артобстрілам, його вулиці обстрілюють снайпери. Населений пункт відчуває хронічну нестачу найнеобхідніших продуктів і товарів, э численны жертви.

Керівництво НАТО говорить, що інтенсифікувало авіаудари по силам Каддафі: за останні три дні кількість бойових вильотів збільшилася на 50%. У результаті, відзначають представники коаліції, третина всієї бойової потужності лівійського режиму виявилася виведеною з ладу.

"Ми вражаємо оборонні системи, бойову техніку, танки, в тому числі і навколо Місрати", - розповіла Лунгеску. В останні дні, додала вона, удари завдавалися також по важких озброєннях в районах міст Брега і Рас-Лануф на сході Лівії.

"НАТО слід бути обережними і не допускати жертв серед мирного населення", - підкреслила представниця альянсу, але вказала при цьому, що сили Каддафі змінюють тактику і використовують тепер в Місраті більш легкі, більш мобільні підрозділи, аналогічні тим, які застосовують повстанці.

Міжнародна коаліція, якою керує Північноатлантичний альянс, що має мандат ООН на захист мирних жителів, обмежується контролем лівійського неба і ударами з повітря по наземних об'єктах.

схожі новини