Новини 2011-04-07 08:10

Чехія може закрити військову базу, де хотіли розмістити радар ПРО США

Міністерство оборони Чехії розглядає можливість закриття військового полігону в гірському масиві Брди, де планувалося розмістити радар американської системи протиракетної оборони (ПРО).

Про це в інтерв'ю чеському телебаченню заявив глава оборонного відомства країни Олександр Вондра, який зауважив, що військових полігонів в країні і так багато, тому потрібно закривати зайві.

"Військових полігонів у нас дуже багато. Якщо подивитися загальну площу всіх полігонів у Чехії, то ми лідируємо в Європі в перерахунку на одного солдата", - заявив міністр.

Питання розгортання американської ПРО залишається каменем спотикання в російсько-американських відносинах, незважаючи на "перезавантаження" та на відмову адміністрації американського президента Барака Обами від початкової схеми ПРО.

Сполучені Штати досі не змогли запропонувати таку структуру своєї протиракетної оборони в Європі, яка не дратувала б Москву.

Відвідавши наприкінці березня російську столицю, глава Пентагону Роберт Гейтс визнав, що навряд чи США зможуть дати Росії юридичні гарантії того, що система ПРО не буде спрямована проти російської сторони.

Натомість президент Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що якщо не вдасться домовитися з НАТО про спільну ПРО, то почнеться нова гонка озброєнь.

У лютому генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмуссен після переговорів з главою МЗС України Костянтином Грищенко у Києві заявив, що Україна зацікавлена в співпраці з НАТО в контексті створення системи протиракетної оборони.