Новини 14:58

Луценко заявив, що Саакашвілі може бути екстрадований

За словами генпрокурора, Державна міграційна служба відмовила Міхаілу Саакашвілі в статусі біженця, тому він може бути екстрадований.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Державна міграційна служба відмовила в наданні екс-президенту Грузії, екс-голові Одеської обладміністрації Міхаілу Саакашвілі статусу біженця, тому він може бути екстрадований. Про це генпрокурор 24 жовтня розповів журналістам у Києві.

"У нас є новина. Якщо раніше я заявляв, що Саакашвілі має статус, який унеможливлює його депортацію або його екстрадицію будь-яким чином, то зараз Державна міграційна служба відмовила йому в статусі біженця, по якій він написав заяву, і пан Саакашвілі, як завжди , в суд з оскарженням цього рішення не звернувся ", - наголосив він.

За його словами, "відсутні будь-які спеціальні обставини", які могли б унеможливити депортацію або екстрадицію Саакашвілі, а "Державна міграційна служба знає про це напевно".

На початку вересня заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов заявив, що Міністерство юстиції України отримало запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі. Потім прокуратура розпочала проведення екстрадиційної перевірки щодо Саакашвілі

10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками. 12 вересня, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі біля львівського готелю "Леополіс" у присутності журналістів ознайомився з адміністративним протоколом про незаконний перетин кордону. 

Згодом заступник голови Міністерства юстиції України Денис Чернишов заявив, що в відомства відсутні підстави для екстрадиції екс-президента Грузії, колишнього очільника Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...