Новини 2011-04-07 08:43

Картка Ахметова голосує в парламенті без свого господаря

Картки відсутніх депутатів вчора брали участь у голосуваннях за прийняття законів. Про це свідчить інформація оприлюднена на парламентському сайті.

Зокрема, картками народних депутатів від Партії регіонів Ріната Ахметова, Геннадія Васильєва та Сергія Клюєва був прийнятий закон "Про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка про взаємну охорону секретної інформації".

Відзначимо, що Ахметов часто потрапляє у списки депутатів-прогульників, які оприлюднює віце-спікер Микола Томенко. Наприклад, Ахметов, а також Васильєв жодного разу не з’явилися у парламенті у вересні-жовтні минулого року.

Як відомо, ст. 84 Конституції містить імперативну норму про обов'язкове персональне голосування народних депутатів на пленарних засіданнях Ради, що передбачає можливість оскарження рішень, прийнятих з порушенням основного закону, в суді.

Втім, депутати цього не побоюються. "Можна насмішити людей, спробувавши подати до суду, - це все одно, якщо хтось оскаржить, що ваш тато - не ваш тато", - заявив перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

На його думку, головне - що відсутні депутати не отримують зарплату, а їхня позиція з того чи іншого законопроекту не спотворюється їхніми колегами, які голосують за них.

Відзначимо, що вчора на сайті Верховної ради вперше були оприлюднені офіційні дані про письмову реєстрацію народних депутатів.

Згідно інформації апарату Ради, з 450 народних депутатів на засіданні у вівторок без поважних причин були відсутні 78 осіб. Найбільше серед них - 45 депутатів - представляють Партію регіонів, 14 - фракцію "БЮТ-Батьківщина" і 8 - фракцію "Наша Україна-Народна самооборона".

Нагадаємо, у понеділок перший віце-спікер Адам Мартинюк попередив депутатів, що "у зв'язку з частими зверненнями громадських організацій, засобів масової інформації, окремих громадян і депутатів" апарат парламенту починаючи з 6 квітня буде щодня оприлюднювати дані особистої письмової реєстрації депутатів на офіційному сайті Ради.