Новини 2011-04-07 09:49

У Білорусі арештували журналіста польської газети

В Білорусії арештували, кореспондента польського видання Gazeta Wyborcza Анджея Почобута (Andrzej Poczobut).

Влада Білорусії не хотіла дозволити журналісту взяти участь в телемості з європарламентарями, під час якого той мав розповісти про репресії в сусідній країні, повідомляє Gazeta Wyborcza.

«КГБ слідкувало за мною ще в середу, коли я прямував з Гродно до Мінська», повідомив Анджей Почобут рісля арешту.

«Спершу, мене затримали і заборонили виїжджати з Гродно, а після моєї відмови – пред’явили ордер на арешт», - пояснив журналіст.

Як повідомлялось, 29 березня проти Почобута прокуратура порушила кримінальну страву за статтею про образу президента Білорусі.

Не виключено, що влада Білорусії буде тримати журналіста під вартою до судового засідання, на якому Почобута можуть звинуватити у зневазі до Олександра Лукашенка .

Раніше Почобут уже був заарештований в Мінську під час протестів проти фальсифікації результатів виборів 19 грудня 2010 року.

Нагадаємо, наприкінці березня у Мінську до позбавлення волі засуджено лідера міжнародного громадського об'єднання «Молодий фронт» (Чехія) Дмитра Дашкевича та його соратника Едуарда Лобова.

19 грудня 2010 року у Мінську міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько 1000 осіб.

Наприкінці січня США та ЄС ввели обмежувальні заходи відносно білоруського керівництва. Таким чином було вирішено покарати білоруського президента і його оточення за порушення в ході виборів і переслідування опозиції.

схожі новини