Новини 2011-04-07 10:37

Матерям "макіївських підривників" погрожують в міліції

Родичі затриманих за підозрою в організації вибухів у Макіївці 22-річного Антона Волошина і 23-річного Дмитра Онуфрака вважають, що хлопців звинувачують у тому, чого вони не скоювали.

"Перші тижні після затримання я думала, що в усьому розберуться і справедливість настане. Але потім почали відбуватися дивні речі, які змусили мене змінити ставлення до справи: погрози, підроблення документів, вибиті двері в квартирі за кілька днів до обшуку", - розповіла матір одного із затриманих Ірина Онуфрак.

"Мене змушували підписувати свідчення, яких я не давала. Тепер я не сумніваюся: справу притягають за вуха ті, хто хоче вислужитися", - додала жінка.

Ірина Онуфрак вважає, що свідчення у її сина вибивали, і звернулася з листом до генпрокурора Віктора Пшонки. У Генпрокуратурі заявили, що поки листа не отримали.

"Мені протягнули папери, на яких нібито з моїх слів були записані просто страшні речі. Аж до того, що я мішками тягала гідроперит (антисептик, який використовують при виготовленні вибухівки – Ред.). Мені чітко і ясно сказали: "Якщо ви не підпишете, то вийдете з цього кабінету не свідком, а співучасницею". Але я все одно на протоколі написала, що мої свідчення були записані невірно", - розповіла вона.

Не вірить у причетність свого сина до злочину і мати другого "терориста" – Тетяна Волошина.

"Коли його затримували, він був спокійний і мені сказав: "Мамо, там у всьому розберуться". У нього друзі всі такі, як він, - лопухи, студенти-комп'ютерники, який може бути тероризм?" – зазначила вона.

Резонансну справу про вибухи в Макіївці найближчим часом почнуть розглядати в суді. Молодим людям висунули обвинувачення за статтею "Терористичний акт". Якщо їх визнають винними, їм загрожує до 10 років в'язниці.

При цьому напередодні у ЗМІ просочилася інформація з СБУ про те, що під час проведення слідчих дій було встановлено, що затримані дійсно не могли здійснити ці вибухи.

"На допитах з'ясувалося, що вони абсолютно нічого не тямлять у вибуховій справі. Несуть повну маячню... Їхні свідчення абсолютно не відповідають тому, що було насправді", - розповіло поінформоване джерело в Донецькому облуправлінні СБУ.

Нагадаємо, рано вранці 20 січня в Макіївці сталися два вибухи. На місці події знайшли записку, в якій загадкові підривники вимагали 4,2 млн євро. Утім, вони так і не прийшли за грошима.

схожі новини