Новини 2017-10-26 22:42

В ОБСЄ повідомили про чергове вторгнення "путінських КамАЗів" на Донбас

Цього разу так звану "гуманітарну допомогу" перевозили 12 вантажівок.

У четвер, 26 жовтня, Росія доставила на Донбас черговий так званий «гуманітарний конвой». Про це йдеться у звіті ОБСЄ.

Згідно з повідомленням, спостерігачі місії ОБСЄ стежили за проходженням машин на українську територію і назад.

"Місія спостерігала за прибуттям російського конвою на КПП "Донецьк» 26 жовтня", - йдеться у звіті.

Проходженням конвою з 12 вантажних автомобілів з написом "гуманітарна допомога від Російської Федерації" і 5 допоміжних транспортних засобів керувала група Міністерства з надзвичайних ситуацій РФ.

Наголошується, що російські працівники МНС відкрили брезент вантажівок, а прикордонники і митники провели "візуальне спостереження ззовні". За процесом таким же порядком спостерігали і троє українських прикордонників та двоє митників, яких постійно супроводжували двоє озброєних чоловіків у камуфляжі.

Нагадаємо, що 28 вересня Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас 69-й "гуманітарний конвой".

Партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. Досі жоден із таких «гуманітарних конвоїв» українських митних і прикордонних процедур не проходив, бо не відповідав ні міжнародному, ні українському законодавству. Через це українські прикордонники і митники, які чергують на російських пунктах пропуску на кордоні з окупованою частиною Донбасу «Донецьк» і «Матвеєв Курган» для можливого оформлення гуманітарної допомоги з Росії, щоразу змушені відмовлятися від такого оформлення. Дотепер українська міжвідомча група щоразу здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, Росія вводить ці конвої через кордон в односторонньому порядку.

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.