Новини 15:17

У МЗС пояснюють, що Митний союз не зашкодить євроінтеграції України

У Міністерстві закордонних справ після виступу президента із посланням до парламенту заявили, що у своєму зверненні Віктор Янукович в черговий раз підтвердив пріоритетність євроінтеграційного курсу України.

"У своєму зверненні до парламенту президент України Віктор Янукович в черговий раз підтвердив пріоритетність євроінтеграційного курсу України", - заявили в МЗС.

"МЗС України працює над тим, щоб донести до всіх наших закордонних партнерів зміст щорічного послання президента Віктора Януковича до Верховної Ради", - пояснив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"Розраховуємо, що наші партнери, особливо в ЄС, найуважнішим чином поставляться до чітко окреслених президентом України пріоритетів. І це поставить крапку в абсолютно необгрунтованої розгорнулася в останні дні дискусії про нібито можливе відхилення Україні від євроінтеграційного курсу", -зазначив він.

За його словами, президент у своїй промові чітко вказав на те, що Україна націлена на вступ до ЄС, і в рамках цього партнерства розраховує до кінця року завершити переговори за угодою про асоціацію.

"При цьому, безумовно, відносини, в тому числі і в торгово-економічній сфері з Росією, Білоруссю і Казахстаном та іншими країнами СНД, також є нашим пріоритетом, безпосередньо відповідає нашим економічним інтересам. І Україна буде шукати всі можливі шляхи для розвитку цього партнерства з нашими східними сусідами, проте, рівно в тій мірі, в якій це не суперечить нашому пріоритетного курсу на членство в ЄС", - додав він.

Нагадаємо, у зверненні до Верховної Ради Янукович заявив, що подальший розвиток відносин з Митним союзом Росії, Білорусії і Казахстану буде спиратися на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю, і можливе укладання пакетної угоди про співпрацю за формулою "3 +1".

У той же час глава держави заявив про наміри в поточному році вийти на підписання з ЄС Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі і відзначив, що розвиток стратегічного партнерства України з РФ не може відбуватися за рахунок стратегічних відносин з ЄС і США, збудованих в попередні роки.